عيب‌يابی و تعمير تجهيزات شبكه‌ای و مخابراتی

يكي از بزرگ‌ترين مشكلاتي كه از ابتدا در بازار خدمات شبكه و امنيت داده‌ها در كشور وجود داشته است، مشكل خدمات گارانتي و تعمير تجهيزات بوده است. اكثر تجهيزات شبكه‌اي مورد استفاده در ايران از كشورهايي تامين مي‌شود كه خدمات پس از فروش محصولات خويش را در بازارهاي داخلي ايران ارايه نمي‌كنند و همين مساله موجب بروز مشكلات فراوان براي شركت‌ها و سازمان‌هايي شده است كه از اين تجهيزات در شبكه‌هاي خود استفاده مي‌كنند.
توجه ويژه به اين مشكلات و برطرف كردن آنها از همان ابتداي فعاليت، از دغدغه‌هاي اصلي موسسان اين شركت بوده است. از اين رو، تعمير تجهيزات شبكه‌اي همواره به عنوان يكي از خدمات موردي در شركت توانش به شمار مي‌آمده است. با بالا رفتن تقاضاي مشتريان، نياز به يك پايگاه تخصصي مجهز بيش‌ از پيش احساس مي‌شد. بر همين اساس، شركت توانش بخش تعميرات تجهيزات شبكه‌اي را مورد توجه خاص قرار داد به گونه‌اي كه هم‌اكنون، بخش تعميرات شركت توانش به مركزي مجهز براي عيب‌يابي و تعمير تجهيزات شبكه‌اي و مخابراتي بدل گشته و به عنوان اولين لابراتوار عيب‌يابي و تعمير تجهيزات الكترونيكي و مخابراتي در كشور افزون بر برطرف كردن نياز مشتريان داخلي، مطلوبيت بيشتري را براي مشتريان فراهم آورده و توانسته است رضايت خاطر آنان را تامين سازد.
شركت توانش با راه‌اندازي اين مركز علاوه بر فراهم آوردن امكان استفاده‌ي دوباره از محصولاتي كه در ضمن كار با مشكل روبه‌رو شده بودند، توانسته است محصولات خويش را با ضمانت‌نامه‌ي اختصاصي توانش به فروش برساند و مسئوليت خدمات پس از فروش اين محصولات را به صورت مستقيم بر عهده بگيرد. اين موضوع تاثير قابل توجهي در شناخته و متمايز شدن خدمات توانش در بازار محصولات و خدمات شبكه‌ي كشور داشته است.
افزون بر موارد ياد شده بايد گفت اين نوآوري از جهاتي ديگر نيز قابل تامل است؛ به عنوان مثال، به دليل وجود فاصله‌هاي جغرافيايي زياد ميان توليدكنندگان تجهيزات شبكه و بازارهاي داخلي كشور، گاه بسياري از تجهيزات مورد استفاده در شبكه‌ها زماني به فروش مي‌رسيدند كه مدت زمان ضمانت آنها از سوي شركت توليدكننده به پايان رسيده بود. اينك، با راه اندازي اين بخش در شركت توانش بسياري از نگراني‌هاي خريداران تجهيزات شبكه‌‌اي در اين باره نيز از بين رفته است.

error: محتوا محافظت می شود !!