ارايه‌ فیبر نوری پروژه FTTH کشوری

FTTH  یا به عبارتی Fiber to the Home  نوعی ارتباط فیبر نوری از مبدا اطلاعات تا مقصد نهایی که می تواند منزل، دفتر کار یا شرکت شما باشد را فراهم می نماید. این تکنولوژی که سرعتی بسیار فراتر از شبکه هایADSL  دارد در کشور ایران برای ارائه خدمات اینترنتی و سرویس تلفن بر روی بستر نوری برای کاربران  راه اندازی شده است. همانند شبکه های مسی که در ابتدا و انتهای خطوط از مودم های خاصی استفاده می شد، در این تکنولوژی نیز در ابتدای مسیر که می تواند یک مرکز مخابراتی باشد از OLT و در پایان مسیر که همان منزل یا محل کار شما است از مودم های ONT  استفاده می شود.

فیبرهای نوری مخصوص این شبکه ها به فیبرهای میکرو معروف هستند که فقط در میکروداکت استفاده می شوند و از قیمت مناسب تری در مقایسه با سایر فیبرهای نوری که دارای غلاف مقاوم هستند، برخودارند. در سایت شرکت توانش، منوی محصولات/تجهیزات پسیو شبکه/کابل فیبر نوری به انواع این کابل ها پرداخته شده است.

این میکروفیبرها علاوه بر استفاده در پروژه های واگذار شده از طرف وزارت ارتباطات به اپراتورهای موبایل و شرکت هایFCP  برای توزیع سراسری اینترنت در کشور، می تواند در کابل کشی های داخل مجموعه های بزرگ مانند دانشگاه ها، بیمارستان ها، فرودگاه ها، کارخانه ها، پتروشیمی ها و مراکز خرید بزرگ که به Campus LAN  معروف هستند، کاربرد داشته باشند.

error: محتوا محافظت می شود !!